Для користувачів.

    Тепловий насос це низькотемпературна система. І принципи звичайних газових котлів при експлуатації таких систем, в більшості випадків є неприйнятними.

 

    Чим нижче температура теплоносія, тим вище ефективність системи, і менше знос основних компонентів.

    Mitsubishi Electric рекомендує встановлювати максимальні граничні температури для різних зовнішніх блоків таким чином:

 

● побутова серія, мультісистеми, побутової блок серії Zubadan - +47оC

● напівпромислова серія Standart Inverter +49оC

● напівпромислова серія Deluxe (Power) Inverter +50оC

● напівпромислова серія Zubadan Inverter +55оC

 

Краще не використовувати систему в граничних режимах.

    Якщо в процесі роботи відбулася зміна кольору екрану на інверсний (білі символи на чорному тлі), то це вказує на якісь неполадки в роботі, або в самій системі.

 

     Якщо система не зупинила роботу, то це означає, що в її розпорядженні поки є інструменти для боротьби з несправностями.

 

     Але необхідно визначити тип помилки і усунути причини, або звернутися в найближчий сервісно-інсталяційний центр. Кодове позначення помилки можна знайти у відповідному пункті меню.

   Якщо вийшов з ладу зовнішній блок, то через нетривалий час гідромодуль активує вбудовані електронагрівачі, і включить контакти для управління зовнішнім нагрівачем (наприклад, газовим котлом).

 

     І буде автоматично підтримувати всіма можливими способами температуру теплоносія. У цьому аварійному режимі існує одна особливість - точність підтримки температури знижується.

 

     Допускається діапазон 5-7оC. Монтажником повинна бути активована функція управління вбудованими електронагрівачами.

 

    Крім стандартних режимів підготовки санітарної води, є спеціальний режим підготовки води зануреним в бак ГВП зовнішнім електричним нагрівачем.

 

     Система управляє ним для підігріву води до високих температур. А також може використовувати тільки цей нагрівач для нагріву води в певний час доби.

 

     Таким чином, якщо є багатотарифний лічильник електричної енергії, то можна економічно готувати санітарну воду під час низького тарифу, і не перемикатися з основного режиму (опалення / охолодження).

ПЕРШИЙ ПУСК.

    Для правильної і безперебійної роботи теплового насоса, системі необхідно мати набір інструментів для проходження складних режимів.

 

  Настійно рекомендується використовувати вбудовані електричні нагрівачі!

 

    При первісному пуску вони дають можливість швидко збалансувати систему по температурі, і набагато швидше вийти на робочий режим. При оттайці вони не дають теплоносію переохолодитися нижче критичних меж, допомагаючи швидко пройти цей процес.

   Також необхідно мати правильно підібрану за об'ємом водяну систему.

 

   Mitsubishi Electric рекомендує розраховувати мінімальний обсяг води з умови: 40л на кожен кіловат теплової потужності. Наприклад, на 16кВт теплової потужності необхідно мати 640л сумарного обсягу системи. Мінімально розумно досить - 20л на кіловат!

    Старт зовнішнього блоку не відбудеться, поки температура теплоносія не перевищить 6оC. Для найбільш комфортного і швидкого пуску системи досить забезпечити необхідний об'єм теплоносія (не менше 20л на 1 кВт теплової потужності) і підключити вбудований допоміжний електричний нагрівач.

 

    Після запуску, через деякий час система автоматично виведе теплоносій в точку старту, і розвине необхідну потужність.

Залежно від початкової температури теплоносія, об'єму системи і теплоз'єму з доводчиків тепла, вихід на режим може займати від декількох годин до доби.

    Після заповнення системи необхідно видалити з неї повітря. З гидромодуля повітря видаляється автоматично через вбудований клапан відведення повітря. Активувати рух води без запуску системи можна при вимкненому з пульта тепловому насосі і піднятому DIP перемикачі №6 на платі контролера гідромодуля.

 

    Також перед першою подачею живлення, в більшості випадків необхідно відкрутити сервісний гвинт на циркуляційному насосі, випустити повітря з корпусу насоса і провернути його вал. Так як все гідромодулі проходять передпродажне опресовування, в гідромодулі може залишатися невелика кількість води. І якщо від моменту покупки до введення в експлуатацію гідромодуля проходить чимало часу, може статися «закисання» ротора.

 

   Надалі при значному простої, але при наявності живлення на гідромодуль автоматика регулярно активує функцію розблокування ротора.

   Для безпроблемного початкового запуску системи необхідно дотриматись всього декількіх простих правил:

 

● забезпечити об'єм води з розрахунку не менше 20л на 1 кіловат

● підключити вбудований електричний нагрівач

● видалити повітря з системи (розблокувати ротор насоса)

● натиснути кнопку запуску на пульті управління

● виставити бажану температуру теплоносія і дати автоматиці самої поступово вивести систему на робочий режим

Інсталяторам.

  НАСТІЙНО рекомендується використовувати вбудований електричний нагрівач!

    Це дозволить в особливо важких режимах уникнути зупинки системи.

Якщо ж здатність навантаження електричної мережі недостатня, то можна вибрати максимальну потужність триступінчатого нагрівача в наступних межах:

 

Hydroset UNI-1RC    2-4 кВт

Hydroset UNI-2RC    4 кВт

Hydroset UNI-3RC    6 кВт

 

    Якщо ж можливість дозволяє, то рекомендується залишити заводське встановлення максимальної потужності – 6 кВт.

    В системі використовується виносний датчик зовнішньої температури. Датчик вбудований в зовнішній блок не використовується з декількох причин.

 

    Зовнішній блок може бути встановлений в сонячному місці і температура може бути зчитана некоректно. Для роботи зовнішнього блоку невеликі розкиди практично не впливають на вибір режиму роботи, але в разі роботи за погодозалежним алгоритмом відхилення в кілька градусів може сильно впливати на вибір температурних параметрів.

 

   Також Hydroset працює з усім спектром зовнішніх блоків Mitsubishi Electric. А в більшості блоків вже застосовується режим Stand By. У цьому режимі, якщо зовнішній блок не працює більше 10 хвилин, він повністю відключається від мережі живлення, для більшої економії електроенергії. І тоді для зчитування зовнішньої температури гідромодулю довелося б регулярно активувати зовнішній блок.

Зовнішній датчик необхідно встановлювати в затіненому безвітряному місці.

   Несправності системи відображаються у вигляді кодованих позначень в розділі індикації помилок. Додатково, для привернення уваги на домашній сторінці індикація змінюється на інверсну, і включається підсвічування екрану.

 

   Якщо виникла несправність, але система продовжує працювати, то значить вона поки в змозі боротися за живучість. Так система в змозі працювати при втраті 70% температурних датчиків. У разі їх несправністі вона методами інтерполяції і математичного розрахунку здатна відновити з деякою похибкою значення всіх датчиків.

 

    Остановка системи можлива тільки при отриманні інформації про відсутність протоку теплоносія. Але і в цьому випадку, якщо встановлено, що вона викликана несправністю цифрового датчика протоку, можна тимчасово дозволити роботу системи в аварійному режимі, піднявши DIP перемикач №2 на платі контролера гидромодуля.